Geoblog.pl    casper    Podróże    Meksyk 2009    Meksyk 2009

Meksyk 2009

Meksyk
Meksyk, Celestún

Celestun to male, urocze miasteczko na polnocny zachód od Meridy, lezace juz nad Zatoka Meksykanska. Droga do niego wiedzie przez tereny, ktore wygladaja jak opuszczone i po kataklizmie. Zaraz na poczatku miasta jest Eco Zona z rezerwatem flamingow.
Wycieczka lodzia kosztuje 180 peso od osoby i trwa ok. 1h. Warto. Na poczatku odwiedzilismy krokodyla, ktory sie wysypial na lasze
piasku, pozniej poplynelismy do odleglej kolonii flamingow a w drodze powrotnej, sternik skierowal w pewnym momencie lodz na brzeg.
Juz sie widzialem po zderzeniu z brzegiem, jednak nagle sie okazalo, ze nie zderzamy sie tylko wplywamy w korytarz uformowany z drzew namorzynowych. Taka mala dzungla. Nie powiem, zeby to nie zrobilo na mnie wrazenia. W trakcie rejsu mielismy jeszcze mozliwosc nawiazania blizszego kontaktu z dostojnym panem Pelikanem. Pozwolil sie sfotografowac, odpowiedzial na uklony po czym odwrocil sie na piecie.Po powrocie na brzeg pojechalismy do Celestun. Male piekne i kolorowe miasteczko. Typowy klimacik karaibski. Odwiedzilismy restauracje La Palapa. Obiad pyszny ale drogi: 426 peso. Pisze drogi, bo sprawdzilem ceny w hotelach. Jeden, po drugiej stronie ulicy Sol Y Mar, maly hotelik z lekkim balaganem na podworku, pokoje czyste, przestronne. Ceny: pokoj jednolozkowy (na dwie osoby) 250 peso, dwulozkowy ( 4 osoby) 350 peso, apartament 5-6 osob: 550 peso. Wrazenie popsul mi wlasciciel hotelu, ktory probowal mnie zatrzymac, przekonujac, ze tam gdzie jade jest tylko jeden i b.drogi hotel.
Ale o tym napisze za chwile. Chwyt ze strony wlasciciela byl b.kiepski. Drugi hotelik, polozony juz przy plazy Hotel Gutierez.
Pokoj dwulozkowy (cztery osoby) 300 peso !!!!! Naturalnie, w obu hotelach pokoje z lazienkami. Az zal bylo wyjezdzac.

Zasoby: 92 wpisy92 32 komentarze32 1120 zdjęć1120 0 plików multimedialnych0

13.01.2008 - 24.01.2008