Geoblog.pl    casper    Podróże    Meksyk 2016    Bacalar

Bacalar

Meksyk
Meksyk, Bacalar
Przejechano 12007 km

Dzisiaj przed południem start do Bacalar, k. Chetumal. Mogliśmy jechać ADO ale... ado jedzie do Chetumal, wszystkie kursy ma w nocy i jest sakramencko drogi. 500 peso od osoby. Czyli 120zł. Kupujemy bilety w Colectivos. koszt, coś ok. 250 peso za osobę. Start jakimś wyklepanym busem, jedziemy ok. 20 minut. Dojeżdżamy do jakieś krzyżówki i przesiadka do autobusu. Coś kiepsko się dogadałem przy zakupie biletów, bo pierwotnie wydawało mi się, że będziemy jechać ok. 7h a wyszło, że przyjechaliśmy o 7 wieczorem. czyli 9h w podróży. I niekoniecznie komfortowej. Nie wiem czemu, klima w autobusie nastawiona była na full i nie szło jej zmniejszyć. Miejscowi, widać, że przyzwyczajeni, bo poubierani jak my w PL zimą ale dla nas szok. W efekcie ja mam od jutra dwudniowy katar, a dziewczyny rozchorują się na koniec. No, ja będę miał jeszcze jeden dzień z gorączką i zemstą Montezumy ale spoko, dam radę. Jedyne pocieszenie, że wysiedliśmy w Bacalar a nie w Chetumal. Czyli mamy bliżej do Mahahual. Ostatni ADO do Mahahual odjechał jakąś godzine przed naszym przyjazdem. Do celu mamy jeszcze ok. 90 km. Z Chetumal mielibyśmy 140 km. Trudno, bierzemy taksówkę i za 600 peso jedziemy.

Zasoby: 92 wpisy92 32 komentarze32 1120 zdjęć1120 0 plików multimedialnych0

13.01.2008 - 24.01.2008